فروش پروژه مقاله پایان نامه تحقیق دانشجویی
دسته بندی محصولات

اطلاعیه فروشگاه

توجه : پس از انتخاب فایل مورد نظر در قسمت دسته بندی محصولات بر روی گزینه توضیحات بیشتر و دانلود کلیک کرده و وارد صفحه پرداخت و دانلود شویدو با وارد کردن شماره تماس و ایمیل یا جیمیل خود مراحل پرداخت و دریافت کد پیگیری را تا آخر انجام دهید تا لینک دانلود در اختیار شما قرار گیرد و به ایمیل شما نیز ارسال می شود. در صورت هر گونه مشکل مجددا اقدام فرماییدو یا از مرورگر دیگری استفاده کنید. با تشکر

نقش آب در بتون

نقش آب در بتون

تعداد صفحات :27

فرمت فایل : word (قابل ویرایش)

چکیده مطالب

آب در برابر سيمان واكنش نشان مي دهد و باعث چسبيدنت سيمان به توده هاي جامد ديگر مي گردد.

 

از لحاظ تئوريكي آب، براي تركيب كامل سيمان برابر با آب مي باشد. نسبت سيمان تقريبا 3/0 مي باشد كه باعث توليد بتوني مي گردد كه تقريبا كارآمد نيست. براي اينكه بتوانيم آن را به حد دلخواه نرم نمائيم لازم است كه آب را با تركيبات شيميايي در بتون مخلوط كنيم.

 

همچنين استفاده بيش از حد از آب ممكن است كه بروي كيفيت بتوني خوب اثر بگذارد. نسبت آب به بتون (w/c) به صورت وزن آب آزاد تقسيم بر وزن بيان مي شود. آب آزاد در بتون آبي است كه در اثر تركيب شيميايي با سيمان بوجود مي آيد. كه آن شامل آبي است كه به بتون براي آميختن تركيبات افزوده مي شود. اين قضيه شامل آبي را كه به وسيله سوراخ ها و منافذ ساخته شده جذب نمي شود. نسبت آب به بتون يكي از مهمترين جنبه هايي استه كه بروي خواص ديگر تاثير مي گذارد.

 

بعضي از انواع خواص بتون كه بروي نسبت آب در بتون تا موثرند عبارتند از:

 

  • ميزان پايداري و استقامت (استحكام)
  • آب رفتگي و افت
  • نفوذ پذيري
  • مقاومت در برابر فرسايش
  • ايستادگي سولفات
  • مقاومت در برابر يخ زدگي

 

استحكام بتون تقريبا به صورت كلي بروي نسبت آب در بتون موثر است. استحكام در اين نسبت به طور معكوس عمل مي‌كند و نسبت آب در بتون را كاهش مي دهد و استحكام افزايش مي يابد. به همين دليل است كه تعيين قوسها و منحني ها فراهم مي شود. و مقاومت هاي بتون ها تخمين زده مي شود اگرچه نسبت آب در بتون به وسيله انواع مختلف سيمان شناخته شده است.

 


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 1,800 تومان
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
26_346725_6728.zip19.3k